CZ ENG DE

Laserové aplikace

Technologické vybavení výrobního střediska v areálu Škoda Plzeň

Laserový zdroj Laserline řady LDF

Laserový zdroj Laserline řady LDF

Jsme jedni z nejnáročnějších uživatelů laserových systémů Laserline. Naše výroba disponuje souhrnným výkonem převyšujícím 40 kW čisté laserové energie.

 

Do naší flotily patří jak lasery diodové, tak vláknové. Každý laser je nasazován na konkrétní aplikaci podle jeho výstupních parametrů (výkon, kvalita svazku, špičkový výkon atd.).

 

Standardně využíváme pět separátních robotických stanovišť s různou konfigurací laserových zdrojů, laserových hlav a souvisejících optik.

laserové pracoviště č. 1

je primárně využívané pro laserové kalení. Je vybaveno zoomovací laserovou hlavicí a disponuje výkonem 6 kW (Laserline).

laserové pracoviště č. 2

disponující zdrojem Laserline o výkonu 10 kW s kvalitou laserového svazku BPP 100 využívané pro laserové kalení, laserové navařování a laserové svařování.

Navařované materiály:

· Nerezové oceli (AISI 3xx a 4xx)

· Konstrukční oceli (42CrMo4)

· Nástrojové oceli (M2, M35, H13, H100)

· Kobaltové slitiny (Stellit, CoNiCrAl, Tribaloy)

· Niklové slitiny (NiCrSiB, Nimonic, Inconel, Hastelloy)

· Bronzové slitiny

· Cermety (WC-Co, WC-Co-Cr, CrC-NiCr)

Povrchové kalení laserovou hlavou LaserTherm. Polohování robota a dvouosé polohovado FANUC.

Povrchové kalení laserovou hlavou LaserTherm. Polohování robota a dvouosé polohovado FANUC.

laserové pracoviště č. 3

je vybaveno 2 kW vláknovým laserem (IPG) a skenovací hlavou SCANLAB. Specializace tohoto pracoviště je zaměřena na laserové svařování menších kovových komponent. Kombinace skenovací hlavy a robotu FANUC M10i pak umožňuje svařování komplikovaných tvarů anebo hůře dostupných míst. Zároveň toto pracoviště slouží jako testovací pracoviště pro kvazi-simultánní laserové svařování plastů, kovů a pro testování parciálního kalení.

2kW laserový svařovací systém se skenovací hlavou

laserové pracoviště č. 4

s vláknovým laserovým zdrojem Laserline 4 kW a BPP 40 je primárně určeno ke svařování materiálů do 10 mm. Laserová svařovací hlava s naváděcím systémem produkce LaserTherm. Robot je osazen na lineární dráze pro možnosti svařování až 12 m kontinuálního svaru. Dále je pracoviště vybaveno rotačním polohovadlem se zatížením do dvou tun.

Svařovací laserové robotické pracovičtě s výkonem 4 kW.

laserové pracoviště č. 5

o výkonu 6 kW slouží k ověřování technologických postupů, výzkumné a vývojové činnosti.

Máte dotazy, nebo chcete zaslat poptávku?

Kontaktujte nás!

Uvedené osobní údaje budeme využívat pouze pro účely zpracování a vyřízení zasílaného podnětu, a pro zaslání odpovědi či jiné zpětné reakce. Pro tento účel není souhlas subjektu údajů vyžadován.